Niepubliczne przedszkole Montessori Delfinek
Niepubliczne przedszkole Montessori Delfinek

ROZKŁAD DNIA

Przedszkole Montessori „Delfinek” i „Klub Delfinka”

Rozkład dnia

7.00 – 8.15 schodzenie się dzieci, zabawy indywidualne w kącikach zainteresowań, zabawy dydaktyczne, zestaw ćwiczeń porannych.

Zabawy swobodne we wspólnej sali z wszystkimi dziećmi niepodzielonymi wiekowo. Zgodnie z założeniami metody Montessori – uczą się współdziałać w myśl zasady „nie rań, nie niszcz, nie przeszkadzaj” oraz pomagać sobie wzajemnie. Młodsze dzieci uczą się od starszych samodzielności, starsze zaś troskliwie opiekują się maluszkami po rozstaniu z mamą;

8.15 – 8.30 przygotowanie do śniadania, wspólne nakrywanie do stołu;

8.30 – 9.00 śniadanie;

9.00 – 9.45 zajęcia dydaktyczne z całą grupą z zakresu mowy i myślenia, praca z ilustracją, historyjką obrazkową, wierszem, opowiadaniem, słuchanie i nauka piosenek dziecięcych;

9.45 – 10.45 zajęcia programowe; zajęcia plastyczne, konstrukcyjne, matematyczne, językowe; gry i zabawy dydaktyczne; zestawy ćwiczeń i zabaw ruchowych z elementami usprawnienia psychoruchowego, zajęcia z logopedą bądź z psychologiem; j. angielski, religia, praca z materiałami montessoriańskimi;

10.45 – 11.00 II śniadanie;

11.00 – 11.45 gry i zabawy na podwórku przedszkolnym – zorganizowane oraz swobodne, wycieczki;

11.45 – 12.00 powrót do przedszkola, czynności higieniczne oraz przygotowanie do obiadu;

12.00 – 12.45 obiad, mycie zębów;

12.45 – 14.30 odpoczynek, słuchanie kołysanek, czytanie literatury dziecięcej lub opowiadanie bajek. Zajęcia wyciszające i relaksacyjne – słuchanie muzyki. Dla chętnych przedszkolaków sjesta poobiednia na leżaczkach z ulubioną poduszką – przytulanką. Dla nieleżakujących dzieci – zajęcia alternatywne: rysowanie kredkami, oglądanie książeczek, praca własna;

14.30 – 14.45 podwieczorek;

15.15 – 16.30 wyjście do ogrodu, praca z materiałem montessoriańskim, gry i zabawy dydaktyczne lub zabawy dowolne;

16:45 – 17.00 – rozchodzenie się dzieci.


copyright © Przedszkole "Delfinek"
cookies
Strony internetowe, studio grafiki